Hoppa till huvudinnehåll
1 / 5
Såld!

Margretelund, Åkersberga

Vitfåravägen 18

Pris saknas

Slutpris

5 300 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Kedjehus
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
6 rok
Boarea
178 kvm
Biarea
15 kvm
Tomtarea
571 kvm
Byggår
1971
Driftskostnad
3 624 kr/månad

Perfekt familjevilla med insynsskyddad och grönskande trädgård

I hjärtat av Margretelund erbjuds här en rymlig familjevilla med en fullkomligt magisk trädgård. Helt insynsskyddat har du här din alldeles egna oas med en mysig pergola där hängbjörken och pilträdet ramar in uteplatsen som bjuder på den sena kvällssolen samt flertalet altaner med och utan tak på både bak och framsida. Här finner du även ditt alldeles egna utespa och växthus.

På entréplan finner du ett vardagsrum med braskamin, ett hemtrevligt kök, två sovrum, tvättstuga och ett helkaklat badrum med utgång till altan och utespat. Vidare på övre plan erbjuds ytterligare två sovrum, ett stort och härligt allrum samt ett helkaklat badrum med skön relaxdel och bastu.

Rymlig carport om ca 50 m² med asfalterad uppfart med plats för många bilar och gäster.

Från husets baksida tar du dig enkelt ut via grinden för att cykla vidare mot skolor och förskolor samt fotbollsplan. Närhet även till Margretelunds Centrum med lanthandeln Favoriten, vårdcentral och apotek samt restaurang. Mängder av fina promenadstråk, skogar och bad i både hav och sjö på bekvämt gångavstånd. Helt enkelt ett perfekt läge!

Varmt välkommen på visning!

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Malin Fuierer

Franchisetagare, Reg. Fastighetsmäklare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

5 300 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på