Hoppa till huvudinnehåll
Gavelläge med mycket fönster!
Bra med förvaring men även yta för arbetsplats
Härligt öppen planlösning!
1 / 5
Såld!

Eriksberg, Göteborg

Norra Skeppspromenaden 11

Slutpris

2 900 000 kr

Slutpris

2 900 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
2 rok
Boarea
69,5 kvm
Våning
1 av null, hiss finns
Lägenhetsnummer
86
Månadsavgift
4 395 kr *
Byggår
2006

Kommentar till månadsavgift

* inkl värme, VA, bredband (250Mbits), TV och IP-telefoni (Telia Triple Play)

Gavelläge med inglasad balkong 100 meter från kajen! Mycket ingår i avgiften!

Ett stenkast från kajpromenaden har vi denna bostad belägen redo för nästa ägare. På Norra Skeppspromenaden bor man lugnt och stilla på en gata utan genomfartstrafik men ändå nära pulsen på kajen och bra kommunikationer in till centrum. Runt hörnet nås naturen och utsikten på Sörhallsberget, väl värt ett besök.

Här bor du i en förening där värme, allt vatten men även även bredband och tv-paket ingår. Lägg där till att föreningen står för upphandlingen av elen så el köps in förmånligt för medlemmarna. Även en av områdets billigaste p-platser gör detta till en bostad med attraktiv månadskostnad.

Bostaden är stor för att vara en tvåa och flera har delat av dessa till mini-treor, prata med Jonas Lindquist för mer tankar och idéer kring det. Bostaden lämpar sig dock bäst som tvåa och erbjuder en härligt öppen planlösning mellan kök och vardagsrum vilket har fint ljusinsläpp från stora fönsterpartier åt två håll. Här finns ett rymligt sovrum där det även finns en klädkammare med fönster. Badrummet är helkaklat med praktisk tvättavdelning, har du större tvättar har föreningen gemensamma tvättstugor.

Bostadens balkong är i sydvästläge och är inglasad vilket gör att detta blir som ett extrarum att nyttja större delen av året.

Välskött HSB förening med bra ekonomi, gästlägenhet och kortare kö för billiga garageplatser (från 550 kr/mån, även laddplatser finns). Både bussen och båten tar er enkelt in till centrum på ca 15 minuter.

Låter detta som bostaden för er? Slå en signal så berättar jag mer.

Bilder

Gavelläge med mycket fönster!
Bra med förvaring men även yta för arbetsplats

Bostadsinformation

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Jonas Lindquist

Reg. Fastighetsmäklare, Franchisetagare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

2 900 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på