Hoppa till huvudinnehåll
Storslagen utsikt från våning 13
En av två inglasade balkonger
Våning med magiska vyer!
Njut av utsikten från matsalen
Svårt att hitta bättre läge för nyårsmiddag
Balkong med utsikt
Badar i ljus
Vardagsrum
Stilrent kök
Den andra balkongen
Duschrum/toalett med tvättavdelning
Gäst-toalett med dusch
Sovrum
Kommer det jobbas något på detta kontoret eller bara njutas av utsikten?
Balkong med utsikt
Omgivningen
Ta båten in till centrum!
Närhet till närservice!
Kajpromenaden, älven, Älvsborgsbron, båtlivet, Stena färjor, caféer och restauranger vad mer önskas?
Strosa runt längs kajerna
En av områdets goa restauranger vid vattnet
Välkommen in på kontoret för att diskutera bostaden!
Kajpromenaden ligger en minut nedför gatan
1 / 23

Eriksberg, GÖTEBORG

Bratteråsbacken 35

7 500 000 kr

Visningar

Värdera din bostad
Pris (utgångspris)7 500 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
5 rok
Boarea
139 kvm
Våning
13 (hiss finns)
Lägenhetsnummer
131
Månadsavgift
9 949 kr *
Byggår
2008
Pris
7 500 000 kr utgångspris

Övriga månadsavgifter

* I avgiften ingår värme, vatten, bredband 100/100 Mbit/s och kabel-TV.

Unik bostad med magisk utsikt!

Drömmer du om generösa ytor, hisnande utsikt och två inglasade balkonger där du kan följa solen från morgon till kväll?
Nu har du chansen att förvärva en exklusiv våning om hela 139 kvm – ett boende som andas både elegans och komfort.

Högt upp på 13:e våningen öppnar sig hemmet med en storslagen utsikt över Göteborgs skyline och dess ikoniska landmärken. Med fönster i tre väderstreck badar bostaden i ljus, och de dubbla balkongerna förlänger säsongen samtidigt som de skapar rum för avkoppling och sociala stunder. Här får du panoramavyer som gör vardagen lite mer magisk.

Den sociala planlösningen låter vardagsrum och kök smälta samman till en inbjudande samlingspunkt, perfekt för både vardag och fest. Tre välplanerade sovrum samt ett fjärde som idag nyttjas som matsal ger flexibilitet efter dina behov. Två fräscha badrum med dusch och två rymliga klädkammare ger både komfort och gott om förvaring.

Här bor du i en välmående förening med närhet till kajpromenaden – en miljö som bjuder på en härlig mix av lugn och stadspuls. Bara ett stenkast bort väntar Eriksbergs kaj med mysiga caféer, restauranger och vackra promenadstråk längs vattnet.

Detta är en unik möjlighet att förvärva ett hem som sällan kommer ut på marknaden – ett boende för dig som söker det lilla extra. Det finns inte många så här stora bostäder i området som inte är i etage.

Varmt välkommen till visning – detta vill du inte missa!

Bilder

Storslagen utsikt från våning 13
En av två inglasade balkonger
Våning med magiska vyer!
Njut av utsikten från matsalen

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Jonas Lindquist

Reg. Fastighetsmäklare, Franchisetagare

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

Jonatan Bernhed

Reg. Fastighetsmäklare, Franchisetagare

Karta

Göteborg Eriksberg

Bratteråsbacken 35

Boendekalkyl

Se din boendekostnad direkt. Framräknad kostnad är en indikation på vilken boendekostnad ni kan få efter era förutsättningar. Kalkylen tillhandahålls av Lånekoll.

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Visningar

Värdera din bostad
Pris (utgångspris)7 500 000 kr

Andra har också tittat på