Hoppa till huvudinnehåll
Fantastiskt smakfullt kök
1 / 5
Såld!

Almedal/Johanneberg, Göteborg

Thorburnsgatan 4

Pris saknas

Slutpris

3 150 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
2 rok
Boarea
69 kvm
Våning
1
Lägenhetsnummer
4
Månadsavgift
4 967 kr *
Byggår
1911/2007

Övriga månadsavgifter

* inkl värme och vatten. Obilgatoriskt tillägg på 175 tillkommer för bredbad och telefonitjänst via gruppavtal med Com Hem.

Välkommen till denna ljusa och stilfulla tvåa om 69 kvm, belägen i ett charmigt landshövdingshus i populära Almedal! Här bor du i ett hem som kombinerar modern funktionalitet med tidlös elegans och klassisk karaktär. Lägenheten är genomgående renoverad med stilrena materialval och erbjuder en perfekt balans mellan charm och bekvämlighet. Den höga placeringen i huset ger ett härligt ljusinsläpp och en trivsam boendemiljö.

Ett vitpigmenterat plankgolv löper genom kök och vardagsrum och bidrar till den öppna och luftiga känslan. Köket från 2022 är ett drömkök för den matlagningsintresserade, Här har man en arbetsbänk som sträcker sig hela 3 meter, ren och skär kökslycka! Badrummet är helkaklat med grått klinkergolv och vita väggar – en modern och fräsch oas som fick en uppfräschning 2020. Ytskikten är nyligen uppdaterade (2021), och all el har dragits om, vilket bidrar till ett tryggt och bekvämt boende.

Lägenheten har en genomtänkt planlösning som gör det enkelt att möblera och skapa ditt drömhem. Här har du närhet till kommunikationer, service och stadens puls, samtidigt som du kan njuta av ett lugnt och omtyckt område.

Bilder

Fantastiskt smakfullt kök

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Axel Eriksson

Reg. Fastighetsmäklare Partner

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

3 150 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på