Hoppa till huvudinnehåll
1 / 5
Såld!

Våxnäs, KARLSTAD

Stenhagsgatan 8E

Pris saknas

Slutpris

900 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
3 rok
Boarea
74,5 kvm
Våning
1
Lägenhetsnummer
35
Månadsavgift
4 481 kr *
Byggår
1962

Övriga månadsavgifter

* Inkl. värme, kabel-tv, telefoni och bredband (250/250). Obligatoriskt tillägg: Balkong 161kr/mån Föreningen har individuell mätning av el och varmvatten. Denna kostnad läggs på avgiftsavin med förskjutning på 4 månader.

Gaveltrea på första våningen i stabil förening där bredband ingår i avgiften!

Välkommen till denna charmiga gaveltrea på första våningen med en yta om 74.5 kvm, perfekt för den som med enkla medel vill sätta sin egen prägel och skapa sitt drömhem!

Lägenheten har ett smakfullt renoverat kök från 2014 som är utrustat med moderna bekvämligheter för att underlätta vardagen såsom diskmaskin (-21), badrum med både badkar och tvättmaskin (-23), två sovrum med gott om plats för större säng, hall med gott om förvaringsmöjligheter samt ett rymligt vardagsrum som leder ut till den inglasade balkongen i härligt västerläge.

Denna gaveltrea erbjuder en härlig möjlighet att skapa ett personligt och funktionellt hem i en trivsam miljö.

Här bor du i en stor och solid förening med närhet till mataffär, vårdcentral, restauranger, apotek med mera där även stadsbussen flitigt trafikerar området och tar dig vidare till såväl Bergviks köpcenter, Karlstad Universitet och centrum. Dessutom erbjuder föreningen övernattningslägenhet, hobbylokal och gym!

Välkommen att anmäla ditt intresse till ansvarig mäklare!

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Joachim Bäckström

Reg. Fastighetsmäklare

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

900 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på