Hoppa till huvudinnehåll
Exteriör
Exteriör
Vardagsrum
Kök
Vardagsrum
1 / 5
Såld!

Gustavsberg Björnkärret, Gustavsberg

Hjortstigen 12

Slutpris

6 070 000 kr

Slutpris

6 070 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Friliggande villa
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
5 rok
Boarea
132 kvm
Biarea
8 kvm
Tomtarea
510 kvm
Byggår
1970
Driftskostnad
3 749 kr/månad
Välkommen till denna charmiga och välplanerade 1,5-plansvilla belägen på en solig och insynsskyddad tomt med allmänning som granne. Här erbjuds ett boende med lugnt och privat läge, perfekt för familjen som söker både närhet till natur och genomtänkta ytor.
Husets planlösning är smart och väl avvägd med generösa utrymmen och goda förvaringsmöjligheter. Det ljusa vardagsrummet har stora fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus och leder ut till en rymlig altan med inglasad uteplats i soligt västläge.
Från köket nås även en trevlig altan på framsidan där morgonkaffet kan avnjutas med utsikt mot ett rofyllt skogsparti.
På entréplanet finner vi ett stort master bedroom samt möjlighet att återskapa ytterligare ett sovrum om behov finns. Övervåningen erbjuder flera rymliga sovrum, med flexibilitet att dela av för ännu fler rum vid önskemål. Båda badrummen är fräscha. Huset är renoverat med stor omsorg och hantverksskicklighet av nuvarande ägare som är snickare.
Den mycket välskötta trädgården är en grön oas med fruktträd, bärbuskar, syréner och fina gräsytor både på fram- och baksida. Här finns plats för lek, odling och avkoppling. Altanen på baksidan erbjuder fin kvällssol – perfekt för sommarens grillstunder – och den inglasade delen förlänger säsongen långt in på både vår och höst. Till fastigheten hör även garage och förråd.
Gångavstånd till Nacka golvbanan, Ekedalsspåret och cykelavstånd till badsjö samt Skeviksgården. Några minuters bilfärd till Norra Lagnö samt pendelbåt till City. Genväg till förskola och skola i Munkmora. Nära alla faciliteter i Gustavsbergs centrum.

Viktig information - hur får jag tillgång till all dokumentation om bostaden?
Genom att anmäla intresse för objektet eller boka in dig på visning får du tillgång till en digital tjänst som kallas för Boresan köpare. Du får efter anmälan en länk på sms till din telefon där du själv kan logga in med hjälp av Bank-id. I det inloggade läget finns all information kring hur det går till att köpa bostad men även viktiga dokument såsom besiktningsprotokoll, energideklaration etc. gällande detta objekt. Där kan du även läsa det s.k. digispektet dvs objektsbeskrivningen i digitalt format samt se eventuellt nya visningstider på bostaden. Tveka inte att kontakta ansvarig mäklare om du har frågor om Boresan Köpare eller har andra funderingar kring bostaden.

Bilder

Exteriör
Exteriör
Vardagsrum
Kök

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Agnes Szabo

Reg Fastighetsmäklare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

6 070 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på