Hoppa till huvudinnehåll
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild
1 / 19

ÖREBRO

Gäddesta nr 118 - Karlslunds stugförening

175 000 kr

Pris (utgångspris)175 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Fritidshus
Antal rum
1 rok
Boarea
20 kvm
Tomtarea
450 kvm
Byggår
2018
Pris
175 000 kr utgångspris

Sommaridyll på Karlslundsåsen – charmig stuga i populära Gäddesta

Välkommen till en charmig och välskött stuga på natursköna Karlslundsåsen i Gäddesta stugområde, endast ca 5 km från Örebro centrum. Här får du ett perfekt sommar- och fritidsboende för lugna dagar i naturen.

Stugan är byggd 2018 och är cirka 20 kvm med ett mysigt loft (ej ståhöjd). Planlösningen rymmer hall, kök och allrum i en öppen och trivsam miljö. Köket drivs med gasol och uppvärmning sker via gasolvärmare. Stugan är nyligen målad och väl omhändertagen.

På tomten finns även ett uthus för verktyg och redskap, pallkragar för odling och flertalet odlingsmöjligheter. Här finns gott om möjligheter att skapa sin egen lilla oas för odling, avkoppling och sommarens alla stunder utomhus. Ett gemensamt utedass i området finner du endast 2 minuters promenad från stugan.

El och vatten är inte indraget i stugan, men föreningen erbjuder sommarvatten från egen brunn samt möjlighet till inkoppling på elnätet. Marken arrenderas av Örebro kommun och arrendeavgiften är 5 000 kr/år.

Gäddesta stugförening består av 122 stuglotter och ligger i ett lugnt och naturnära område med skog och promenadstråk runt knuten. Nyttjanderätten ger dig möjligheten till den gemensamma festplats med dansbana, latriner samt sophämtning under sommarsäsongen. Vägarna inom området sköts av föreningen och sophämtning sköt av föreningen under sommarmånaderna.

Ett perfekt tillfälle för dig som söker ett enkelt, naturnära fritidsliv nära staden – med skogen, lugnet och sommarens alla möjligheter precis utanför dörren.

Bilder

Gatubild
Gatubild
Gatubild
Gatubild

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Lena Steding Lundberg

Reg Fastighetsmäklare

Karta

Örebro ÖREBRO

Gäddesta nr 118 - Karlslunds stugförening

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Pris (utgångspris)175 000 kr
Värdera din bostad

Andra har också tittat på