Hoppa till huvudinnehåll
Bagarmossen Centrum - Lilla Torget
Lilla Torget
Lilla Torget
Centrum
Bagarmossen centrum
Bagarmossen Centrum
Söderbysjön
Söderbysjön och Nackareservatet
Söderbysjön
Bagisgrillen
Lekparken Brödkaveln
Lekparken Brödkaveln
Tråget
Kulturskolan i Bagarmossen
Parken Tråget
1 / 52

Bagarmossen, Bagarmossen

Voxnegränd 20, 3tr

2 750 000 kr

Pris (utgångspris)2 750 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
2 rok
Boarea
54 kvm
Våning
3
Lägenhetsnummer
766
Månadsavgift
5 086 kr *
Byggår
1954
Pris
2 750 000 kr Utgångspris

Övriga månadsavgifter

* Inkl. Uppvärmning, varm- och kallvatten, bredband, ett källarförråd och ett matkällarförråd, tillgång till tvättstuga och gemensam innergård, cykel- och barnvagnsrum.

Högt bland trädtopparna - helt fritt från insyn - BRF Voxnan!

- Högt belägen 2:a med balkong bland trädtopparna.
- Helt fritt från insyn.
- Nära T-bana och Nackareservatet.
- Välskött förening.

Hjärtligt välkommen till denna ytterst privata 2:a med det bästa av två världar – kort gångavstånd till utomordentliga kommunikationer och direkt närhet till Nackareservatet med oändliga rekreationsmöjligheter och flera badsjöar!

Med ett högt läge bor ni helt fritt från insyn med rogivande utsikt över trädtoppar och grönskande omgivning. I lägenheten finns gott om förvaringsutrymmen i flera rejäla garderober varav flera i original.

Köket är välutrustat och det finns goda arbets- och förvaringsutrymmen.
Köket ligger praktiskt vägg i vägg med det lättmöblerade vardagsrummet som har generöst med plats för både en större soff- och sällskapsgrupp liksom bokhyllor och en arbetshörna. Tack vare rummets utformning finns flera möbleringsalternativ - tex. om en önskar en mer öppen planlösning.

Den möblerbara balkongen i väst/nordväst, med utsikt över grönskan, har sol från lunch till solnedgång.
Det väl tilltagna sovrummet är målat en rogivande nyans och är helt fritt från insyn, gott om plats för både dubbelsäng, nattduksbord och byråer.
Badrummet är ljust och utrustat med en rejäl handfatskommod, badrumsskåp och tvättmaskin.
Till lägenheten hör även två källarförråd.

Lägenheten är en del av föreningen Voxnan, känd för sin aktivitet och gemenskap, vilket speglar områdets lugna och välkomnande atmosfär. Föreningen har installerat solpaneler på taken och har även ett gemensamt nätabonnemang för el, vilket dragit ned kostnaderna för medlemmarna som enbart betalar för sin elförbrukning.

På kort gångavstånd ligger Bagarmossens mysiga torg med ett brett utbud av både caféer, livsmedelsbutiker och restauranger. Allt finns på behagligt avstånd.

Varmt välkommen på visning! Anmäl dig på mäklarens hemsida.

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Marcus Andersson

Reg. Fastighetsmäklare, Franchisetagare

Kontorschef

Karta

Stockholm Bagarmossen

Voxnegränd 20, 3tr

Boendekalkyl

Se din boendekostnad direkt. Framräknad kostnad är en indikation på vilken boendekostnad ni kan få efter era förutsättningar. Kalkylen tillhandahålls av Lånekoll.

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Pris (utgångspris)2 750 000 kr
Värdera din bostad

Andra har också tittat på