Det är med stolthet vi på HusmanHagberg nu kan presentera Stornäset på Alnön!
Här finns minst sagt en fastighet med möjligheter. Stornäset har senast bedrivits som ett vandrarhem, men låt inte fantasin stoppa där.
Kanske har du drömt om att bedriva ett 65+ boende, ett pensionat, hotell eller varför inte skapa en magisk plats för konferenser och event?
Här är det bara fantasin som sätter gränserna!
Fastigheten är belägen med havet intill och åkermark runtom. Ett stort lugn infinner sig så fort du åker in på fastighetens grusväg.
På fastigheten finns, förutom det stora huset, även två husbyggnader om 160 m2 samt 70 m2 med lägenheter för uthyrning.
Det finns vidare en lägenhet på den ena gaveln av storhuset på ca 110m2, Kanske till Stornäsets nya ägare?
I dagsläget är 3 st lägenheter uthyrda och genererar bara på dessa en intäkt på 252 000 kr per år.
Den nedre delen av storhuset har under 2022 genomgått stora renoveringar med nya badrum och ytskikt.
Fastigheten säljs genom bolagsöverlåtelse och med friskrivningsklausul mot dolda-fel.
För visning, mer information och bilder, kontakta fastighetsmäklaren.