Hoppa till huvudinnehåll
1 / 4
Såld!

Centrala Östersund, ÖSTERSUND

Storgatan 53B

Pris saknas

Slutpris

1 625 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
1.5 rok
Boarea
68 kvm
Våning
1
Lägenhetsnummer
1002
Månadsavgift
4 878 kr *
Byggår
1931

Övriga månadsavgifter

* vatten, värme, kabel-tv, bostadsrättstillägg

Sekelskiftestvåa med karaktär i centrala Östersund!

Välkomna att hitta hem i denna charmiga sekelskiftestvåa med atmosfär och karaktär utöver det vanliga. Här slipper du trapporna då lägenheten är belägen på första våningen med insynsskyddat läge. Här erbjuds generöst ljusinsläpp från stora och vackra fönster, högt till tak skapar rymd och takrosetter är bara några av sakerna som blicken fastnar på.

Bostaden är ytterst välplanerad och håller hög funktion där inga kvadratmetrar går förlorade. Ytan disponeras med en praktisk hall med gott om förvaring i platsbyggda garderober. Ljust och stilfullt kök med bra förvaring i skåpsluckor och plats för matgrupp. Vardagsrum med väggar i harmonisk skogsgrön och här rymmer soffa, soffbord och annat önskvärt möblemang. Dessutom finns ett härligt rogivande sovrum med plats för dubbelsäng och sängbord. Badrummet är rymligt och stilrent med kakel, klinkers och golvvärme.

Varmt välkomna till denna pärla där man verkligen får en flytta in på direkten känsla. Ett sant drömhem för dig som sätter högt värde i komfort och kompromisslöst läge, med närhet till allt som kan tänkas önskas gällande serviceutbud. Och endast en kort promenad till Östersunds Centralstation.

Kontakta ansvarig mäklare vid intresse!

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Carlos Vasquez

Franchisetagare, Reg. Fastighetsmäklare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

1 625 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på