Hoppa till huvudinnehåll
1 / 5
Såld!

Hållsta,

Galaxvägen 24

Pris saknas

Slutpris

2 300 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Fritidshus
Antal rum
4 rok
Boarea
97 kvm
Tomtarea
1 459 kvm
Byggår
1982
Driftskostnad
2 541 kr/månad

Renoverat fritidshus med permamentstandard i populära Hållsta

I det populära området Hållsta, några kilometer utanför Gnesta ligger nu detta fint renoverade fritidshus med permanentstandard.
Huset ligger på en stor och trevlig hörntomt med gott om plats för spel och lek och med kort promenadavstånd till två fina badplatser, svampskogar och strövområden. Fastighehten är till stor del renoverad det senaste året och håller en genomgående hög standard.

Bostadsbyggnaden disponeras enligt följande:
Bostaden har genomgående vitlaserat parkettgolv.

Entré till hall med ljusa väggar och plats för avhängning.
Kök med ljusa skåpluckor och matplats för många. Den maskinella utrustningen består av kyl, frys, spis och diskmaskin.
Rymligt vardagsrum med kamin och utgång till nybyggt altan med soligt läge.
Tre välplanerade sovrum med ljusa väggar.
Duschrum med klinker, golvvärme och helkaklade väggar. Här finns duschkabin, wc, handfat, tvättmaskin och torktumlare.

Förutom bostadshuset finns ett fristående förråd/gäststuga på tomten.

Ca fem minuter med bil in till Gnesta centrum med service, restauranger, förskolor, skolor, affärer och tåg/busstation.


Observera att godkänt bygglov kan saknas för tillbyggnaden av bostadshuset. Tillbyggnaden skedde för mer än 10 år sedan. Detta kan medföra svårigheter om man i framtiden vill söka ytterligare bygglov. Kontakta Gnesta kommun för mera information.

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Anna-Karin Wennerholm

Franchisetagare, Reg. Fastighetsmäklare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

2 300 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på