Nytt kök, stora fönster och högt i tak – plus altan deluxe och havet en kort promenad bort
Sol, havsbad och ett alldeles eget hus (i brf) – semesterdrömmen finns i Gnisvärd/Tofta!
Solen lyser (nästan) jämt på Gotland, det vet ju alla som varit här. Och om du inte redan har ett ställe att kalla ditt på ön, grattis, nu har du chansen! För här har du inte bara ett semesterboende. Du har ett som verkligen levererar.
Stort trädäck för grillfester i kvällssolen. Supersnyggt, nyrenoverat kök. Två rejäla sovrum. Ett badrum där det finns plats att både skölja av sanden och att tvätta. Och ljuset! De stora fönstren släpper in det gotländska ljuset så vackert så du kommer att njuta varje dag du är där.
Taket då? Jo, sadeltak. Ger extra rymd och lite den där "det här känns större än det är!"-känslan. Och så gräsmattan runt huset. grön och inbjudande. Perfekt för barnfötter, bollspel eller bara för att ligga på rygg och glo på moln.
Läget? Gnisvärd eller Tofta, du väljer. Oavsett vilket så är stranden bara ett par tramp med cykeln bort eller en kort promenad. Och vi snackar inte vilken strand som helst. Vi snackar strand i världsklass, morgonbad i världsklass och en solnedgång i världsklass.
Det här är ett semesterboende, vilket betyder att du inte får bo här permanent – men! Det öppnar istället upp för väldigt fina hyresintäkter när du inte själv njuter av huset. Hög standard, eftertraktat område och Gotland ,vad kan gå fel?
Föreningen har till och med en egen hemsida för uthyrning men det finns även möjlighet att hyra ut via tex Airbnb och Stugknuten. Nuvarande ägare hyr ut via Airbnb. Tillträde är därför möjligt att ske från den 18 augusti 2025.
Så är du redan på ön? Ring och boka visning!
Är du på fastlandet? Ta färjan eller flyget över!
Vill du kolla hemifrån soffan? Vi kör gärna digital visning.
Välkommen att höra av dig till oss på HusmanHagberg Gotland