
Sälja men inte riktigt än? Välj Kommande®!
Oavsett om du står i begrepp att sälja din bostad nu eller om du funderar på att göra det senare, maximerar Kommande® dina förutsättningar.
Läs mer här
Ska du köpa eller sälja bostad på Hisingen? Våra mäklare på Hisingen har koll på marknaden och finns här för dig när det är dags att köpa, sälja eller värdera bostad. Välkommen till oss så berättar vi mer om vår mäklartjänst och hur vi kan göra din nästa bostadsaffär till din bästa!
Kvarnpirsgatan 8,
417 63 Göteborg
Välj den tid och mäklare du vill, och boka direkt på webben.
Nästa lediga tid:
Mån 14/7, 11:00
"Vi fick fantastisk hjälp av Patrik att hitta vårt kommande hem! Patrik har varit väldigt hjälpsam, tydlig, ärlig och gett oss bästa förutsättningarna för ett lyckat bostadsköp i alla delar. Vi är jättenöjda och blir det aktuellt är det tveklöst Patrik vi kommer kontakta igen i framtiden! "
"Blev otroligt bra bemött av Patrik. Var ett annat husköp som inte gick igenom och han fixade ett nytt med en gång. Mina förväntningar blev mötta plus mycket mer. Han var otroligt lätt att handskas med och otroligt ärlig och det kändes att man fick ärliga svar så allt blev som förväntat."
"Jag är mycket nöjd med den hjälp och det engagemang jag fått från Jonas under hela processen. Han har varit tillgänglig, professionell och mycket trevlig att ha kontakt med. Alla frågor besvarades snabbt och tydligt, och man märker tydligt att han tar sitt yrke på största allvar. Det som särskilt utmärker Jonas är hans förmåga att se till både säljarens och köparens bästa – han strävar efter lösningar där alla parter känner sig trygga och nöjda. Han visar en stor vilja att gå den extra milen för sina kunder, vilket jag personligen uppskattade väldigt mycket. Jag rekommenderar honom varmt till alla som söker en engagerad och pålitlig mäklare!"
"Mycket engagerad, trevlig och kunnig. Expert på området! Vi talade med flera mäklare innan vi lämnade uppdraget till Jonas, och blev inte besvikna. Trots tröga tider på marknaden, blev det till slut ett bra pris för både oss och köparen. Vi rekommenderar Jonas Lindquist och Husman Hagberg som mäklare."
"Mycket vänlig och tillmötesgående man fick go känsla av han. Och han fick ju sålt till vårat pris "
"God kommunikation genom hela processen. Rekommenderas starkt för en trygg bostadsaffär."
"Trevlig och professionell. Han väldigt tydlig och alltid tillgänglig när man har frågor. Han är verkligen professionell. "
"En lyhörd och proffsig mäklare! Hela processen gick snabbt och smidigt till. Kan verkligen rekommendera honom som mäklare!"
"Jag är väldigt nöjd med den hjälp jag fick av Patrik Skarström vid försäljningen av min lägenhet på Eriksberg. Från första kontakt till avslutad affär har Patrik varit oerhört professionell, tillgänglig och engagerad. Han guidade mig genom hela processen – från fotografering och annonsmaterial till att hitta en passande köpare, och hjälpte dessutom till med rekommendationer kring både flytt och städning. Lägenheten såldes redan som kommande objekt – innan den ens hann annonseras på Hemnet – vilket jag ser som ett tydligt bevis på hans goda lokalkännedom, nätverk och fingertoppskänsla. Jag kan varmt rekommendera Patrik till andra som går i säljtankar. Han gjorde verkligen hela processen smidig och trygg från början till slut."
"Exceptionellt! Vi var super nöjda."
"Exceptionellt! Vi var super nöjda."
"Vi skickade in ett gemensamt omdöme tidigare. Men vi är jättenöjda med Jonas"
"Louise är väldigt hjälpsam, tillgänglig samt påläst. Hon kunde svara på alla våra frågor vid visningen. "
"Vi är mycket nöjda med vårt bostadsköp och samarbetet med Jonas. Han var professionell, lätt att få tag på och höll oss väl informerade genom hela processen. Affären gick smidigt från start till mål!"
"Väldigt trevlig och hjälpsam vid första bemötandet. Alltid tillgänglig för frågor och assistans ifall det behövdes"
"Thank you very much Louise for all you help and support. I appreciate that Louise has given all the support for what we needed. We would like to connect with her for further investments. "
"Jag kan starkt rekomendera Jonas. Erfaren, kunnig, ärlig och har väldigt bra koll på området. Kom med bra förslag och ideer, men lyssnade även på input från mig. Det har alltid gått att få tag på Jonas när jag behövt det, om han inte kunde svara ringde han alltid upp. "
"Ett bra och tryggt bemötande. Förståelse för att just min bostadsresa är stor för mig. Jonas ha ett lugnt och behagligt sätt. Väldigt kunnig och hjälpsam. Supernöjd "
"Bemötandet av Jonas kändes lugnt och förtroende givande. Han kändes påläst av objektet och kunde svara på alla våra frågor. Kan varmt rekomendera Jonas som mäklare. "
"Vi köpte lägenheten via Jonas och nu när det va dags att sälja så var det naturligt att anlita Jonas igen. Jonas är kunnig, seriös, trevlig och väldigt inlyssnande. Trots de utmaningar som finns på marknaden idag guidade han oss rätt i vår affär , vilket ledde till nöjda parter på bägge håll. Kan varmt rekommendera Jonas. "
Bli kontaktad av en mäklare
Oavsett om du står i begrepp att sälja din bostad nu eller om du funderar på att göra det senare, maximerar Kommande® dina förutsättningar.
Läs mer här
I maj låg priserna på bostadsrätter i stort sett stilla med en marginell uppgång på 0,1 %, medan villapriserna steg med 0,5 %. Sett över de senaste tolv månaderna har priserna ökat med 1,3 % för bostadsrätter och 0,4 % för villor.
Se filmen här
Hos oss på Göteborg Hisingen möts du av engagerade fastighetsmäklare med djup lokalkännedom. Vi ger dig personlig rådgivning, smarta tips och trygg vägledning - från första kontakt till avslutad affär. Låt oss visa varför så många väljer oss som fastighetsmäklare på Göteborg Hisingen. Vi ser fram emot att träffa dig.
Värdefulla tjänster och information för dig som ska sälja- eller köpa bostad.
Kvarnpirsgatan 8,
417 63 Göteborg