Hoppa till huvudinnehåll
Välkommen till Stenhuggaregatan 16E !
Stor matplats med öppen planlösning mot köket med ljuvlig utsikt.
1 / 5
PrestigeSåld!

Kungshamn, Kungshamn

Stenhuggaregatan 16 E

Slutpris

6 020 000 kr

Slutpris

6 020 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Ägarlägenhet
Upplåtelseform
Ägarlägenhet
Antal rum
8 rok
Boarea
171 kvm
Byggår
2012
Driftskostnad
4 855 kr/månad

Hänförande utsikt, fem sovrum, egen bastu och spabad.

Nu har du möjlighet att förvärva något extraordinärt med hög kvalité!
På Stenhuggaregatan 16 E bor du i en ägarlägenhet byggd med fingertoppskänsla året 2012. Här finner du en bostad som har stora öppna ytor, flera sovrum, bra umgängesytor, flera badrum, egen bastu och tre balkonger samt en uteplats med spabad. Detta lättskötta boende är ett i sitt slag, oavsett om du vill ha en bra permanentbostad eller ett tillflyktsboende för hela familjen, vännerna eller dig själv under de lediga stunderna på året.

Ägarlägenheten är fördelad på tre plan. På första plan finner du bostadens väl tilltagna kök med öppen planlösning mot matplatsen, det första sovrummet, WC, tvättstuga samt den rymliga uteplatsen som idag inbringar ett trivsamt möblemang och ett spabad. Andra plan ger dig ett stort vardagsrum med ytterväggar bestående av skjutbara glaspartier vilket ger en känsla av att ute är som inne. Här finns också två sovrum och badrum. När du tagit dig upp till översta plan väntar ytterligare två sovrum, ett badrum och bostadens underbara bastu, även här med utsikt över havet.

Bostaden är belägen i Kungshamn med närhet till mataffärer, restauranger, havsdelikatesser, vackra naturområden, träningsmöjligheter samt skolor för årskurser 1-9. En promenad tar dig snart till Kungshamns centrum där du finner flera servicebutiker och härliga restauranger. Härifrån kan du även följa Kungshamns strandpromenad med flera badplatser och fina naturupplevelser vilka är mycket uppskattade av såväl permanentboende som sommargäster. Ett annat populärt resmål under sommarsäsongen är Smögen och hit tar du dig enkelt på flera sätt. Ett härligt sätt att nå Smögen under sommarsäsong är att ta Zitabåtarna som reser Kungshamn-Smögen och omvänt under högsäsong men även under andra tider enligt anvisningar på deras hemsida.

Varmt välkommen att boka in dig för visning, endast bokade visningar!

Bilder och filmer

Välkommen till Stenhuggaregatan 16E !

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Ludvig Jakobsson

Franchisetagare, Skogsmästare

Reg. Fastighetsmäklare

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

Elin Bergman

Reg. Fastighetsmäklare, Franchisetagare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

6 020 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på