3:a med inglasad balkong och hiss på populära varvet
Kommande försäljning av trivsam 3:a om 69 kvm belägen på våning 1 en trappa upp, du erbjuds nu denna bostad som har både balkong & fransk balkong och hiss finns i husen. Belägen på natursköna Varvet!
Stort och lättmöblerat vardagsrum med fransk balkong. Bostaden har två sovrum där balkongen nås från det största sovrummet. Balkongen är inglasad och har ett soligt sydvästläge .Halvkaklat badrum i original utförande med duschkabin. Trevligt vitt kök med bra arbetsytor.
Brf Varvet-Hägern i Luleå erbjuder ett mycket bekvämt boende med möjlighet att hyra garageplats (separat kö) i stort garage under huskroppen, där även tvätthallar finns, och sedan ta hissen upp till lägenheten. Lugnt och naturskönt område med omtyckta promenadstråk längs vattenlinjen med badplatser & grillplatser, kort gångavstånd till centrumkärnan. Vintertid finns den mycket omtyckta isbanan, som plogas upp runt Centrum, precis utanför lägenheten. Stor fördel för hela Varvet är att det under hösten 2019 öppnade en helt ny och uppskattad matbutik i närliggande byggnad. Lägenhetsförråd som denna bostad disponerar samt tvättstuga, friskvårdsrum finns i husets källare och nås smidigt via hissen. Inom föreningen finns även bastu, hobbyrum, samlingslokal som kan bokas, samt gästrum och övernattningslägenhet som kan hyras för övernattade gäster för en billig summa
Kontakta mäklaren för mer information, eller om ni vill ha en kostnadsfri värdering av er bostad.