Renoverad 1-plansvilla
Varmt välkomna till denna mycket välhållna 1-plansvilla med vidbyggt garage. Huset har ett fint läge på en lugn gata. Det uppfördes 1968 och har sedan dess tagits väl om hand av ägarna. Fördelarna med att bo i enplansvilla är uppenbara med lättillgängliga utrymmen och inget spring i trappor. Villan har hall, stort vardagsrum, kök med matsalsdel och utgång till uteplats samt den fina trädgården. Badrum utrustat med dusch, kommod och WC. De tre sovrummen är av bra storlek med gott om plats för stor säng, garderober och skrivbord om så önskas. Gillestuga med gott om möjligheter och förvaring. Tvättstuga med nyare tvättmaskin. Vidbyggt garage. Fiber är installerat. Trädgårdstomt med trädgårdsland, växtligheter, förrådsbod och växthus.
Huset har ett mycket trivsamt läge med närhet till det mesta. Här finner ni bra kollektivtrafik med buss, samt cykelvägar. Det är gångavstånd till skolor, idrottsanläggningar och affär.
I Kalix finns något för alla och kommunen har ett stort utbud av fritids och kulturaktiviteter. Det finns flera anläggningar, bla ishall, konstgräsplan, bandyrink, badhus, utomhusbad, slalombacke, skidstadion, el-ljusspår och golfbana.
Välkommen att boka in er på visning!