Hoppa till huvudinnehåll
UTSIKT FRÅN BALKONGEN
UTSIKT FRÅN BALKONGEN
1 / 4
Såld!

SOLNA

Johan Enbergs väg 3

Pris saknas

Slutpris

4 275 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Lägenhet
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
2 rok
Boarea
67 kvm
Våning
5 (hiss finns)
Lägenhetsnummer
99-2459-1-42
Månadsavgift
3 661 kr *
Byggår
1969

Övriga månadsavgifter

* I avgiften ingår värme, vatten och obligatoriskt tillägg om 217kr/månaden för bredband genom fiber och kabel-TV.

- Utsikt som sällan går att beskåda
- Perfekt planlösning för den som älskar den klassiska funkisstilen från 60-talet!
- Inglasad balkong i det underbara läget!
- Soldränkt bostad!
- Möjlighet att omvandla till en 3:a med stora vardagsrummet.
- Riktigt bra ekonomisk föreningen.
- Föreningen har INGA SKULDER!!
- Underbara promenadstråk och Huvudstabadet bara utanför bostaden.
- Promenadavstånd till Restaurang Grodhavet & Pampas Marina
- 25 meter till Västra Skogens T-bana från porten.

Välkommen till Johan Enbergs väg 3, Solna – här möter du bostadsliv på sin allra bästa nivå! Denna exklusiva bostad, belägen högst upp på den tionde våningen, erbjuder inte bara ett fantastiskt hem utan också en makalös utsikt över hela Stockholm. Med sina generösa 67 kvadratmeter och två rum finns det dessutom potential att skapa ett tredje rum och anpassa bostaden efter dina önskemål.

Det första som möter dig när du kliver in i denna pärla är den oändliga känslan av ljus och rymd. De stora fönstren släpper in ett hav av ljus och ramar in en utsikt som tar andan ur dig. Här kan du följa Stockholms pulserande liv och se solnedgången över stadens skyline – en upplevelse som är svår att slå. Enkel planlösningen med ett kök i full maskinpark som fräschats upp med nya luckor och vitvaror. De ger flexibilitet och utrymme för att anpassa bostaden efter dina behov, vare sig det är ett hemmakontor, ett extra sovrum eller en rymlig sällskapsyta.

Det som verkligen sätter pricken över i:et är den imponerande inglasade balkongen på cirka 9 kvadratmeter. Förlänga sommarkvällarna med en storslagen vy över Solnas och Stockholms skyline. En plats där du kan koppla av, umgås med vänner eller helt enkelt bara njuta av den otroliga utsikten.
Läget på Johan Enbergs väg 3 är oslagbart, med tunnelbanestation och busshållplatser bara stenkast från bostaden. Smidig access till allt som Stockholm har att erbjuda. Dessutom finns shopping, restauranger och kultur runt hörnet.

För den idrottsintresserade finns flera gym, utmärkta cykelvägar och fina promenadstråk och löpvägar i bl.a. Karlbergs slottspark, längs med Karlbergskanalen eller i Hagaparken.
Vid Ulvsundasjön finns även Huvudstabadets uppvärmda utomhuspool och ett mycket fint och populärt utomhusbad med bryggor i Mälaren. På kort promenadavstånd nås även Pampas Marina med sina restauranger, uthyrning av kajaker och sin marina och mysiga varvsmiljö. För den som söker mer närservice finns Solna Centrum eller alla restauranger och caféer vid pulserande Hornsbergs Strand. För den med bil nås både E4 och E18 via smidiga anslutningar för att en vidare.


Kontakta mer info kring, kontakta ansvarig mäklare.
Gabriel Mirza - 070 617 86 00

Välkommen till upp till utsikten på Johan Enbergs väg 3!

Bilder

UTSIKT FRÅN BALKONGEN

UTSIKT FRÅN BALKONGEN

Vill du veta vad din bostad är värd? Värdera nu!

Vi värderar din nuvarande bostad inom en arbetsdag - kostnadsfritt!

UTSIKT FRÅN BALKONGEN

UTSIKT FRÅN BALKONGEN

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Gabriel Mirza

Reg. Fastighetsmäklare Partner

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

Siyar Hamidanoglu

Reg. Fastighetsmäklare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

4 275 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på