Utsikt, sol och en superhärlig altan i söderläge. Bara att flytta in!
Det här väl omhändertagna fritidshuset på G 12 har allt gällande läge och utsikt. Den stora altanen i söderläge bjuder in till bedårande fjällvyer och soliga dagar. Hoppa ner i den vedeldade badtunnan och njut! Här har du känslan av att vara själv och ej ha grannarna nära inpå. Planritning kommer inom kort
Gå vidare till att läsa mer på mäklarens sida och för att se flygfilm. Besiktningsprotokoll finns under viktiga dokument.
Huset har en väldisponerad planlösning som är öppen mellan kök och storstuga. Fyra sovrum och två badrum, varav ett med bastu gör att det större sällskapet ryms. Ägarna har tagit väl hand om huset och har enbart anlitat hantverkare till att genomföra utbyggnader samt renoveringar. 2016 installerades ett påkostat Marbodalkök samt att ett nytt badrum byggdes 2011. Med andra ord är det bara att flytta in och njuta av fjällivet. Renoveringarna är redan gjorda och fiber indraget!
För dig som uppskattar förvaring så finns ett dubbelgarage om 35 kvm med el och vatten under den stora verandan. Inte nog med det så finns ytterligare ett garage på 15 kvm på tomten samt även ett förråd till vänster om garaget. Nedfarten till garaget samt den fina gårdsplanen gjordes i ordning 2002. Mer information om renovering finns att läsa under under övrigt om byggnaden.
Från tomten har du närhet till Lofsdalens fina längdspår, skoterspår och vandringsleder. Härifrån kan du även promenera till byn då det endast är 2,7 km.
Kom på visning eller ring om du har frågor. Vi finns på plats i Lofsdalen för att kunna hjälpa er. Självklart ordnar vi digital visning om ni önskar. Varmt välkomna att kontakta oss!