MED BALKONG MOT VÄST, KAN DU NJUTA AV SOLEN SOM BÄST
- Genomgående lyxkänsla i hela bostaden.
- Härliga färgval i bostaden.
- Stor balkong i det underbara västläge.
- Platsbyggda bokhylla i vardagsrummet i en underbar skandinavisk stil.
- Platsbyggda garderober i hallen som sträcker från golv till tak.
- Välbyggd och rymlig Walk-in closet.
- Populär ek-panel i härlig atmosfär som omfamnar hela hallen.
- Parkering i huset som kan skrivas över från säljaren.
- Direkt utanför hittar ni ICA med postombud/instabox, Puls & Träning och andra restauranger.
- Direkt utanför hittar ni buss 505 och 540.
- Nära till förskolor och skolor.
-
Järvastadens absolut finaste 2:a nu tillgänglig för er att förvärva. Bostaden präglas av sitt genomgående fina ytskikt som renoverats i år. Helt nytt golv i massiv ek, platsbyggda garderober och hyllor i vardagsrum, den allt mer populära ek-panlen som omfamnar hela hallen. Helt enkelt med sitt underbara ytskikt, perfekt solläge och välplanerade planlösning är denna fullt optimal för denne som har krav på högstandard för sitt boende.
Sociala ytor mellan kök och vardagsrum. Med sina stora fönsterpartier och sitt perfekt läge mot söder så erbjuder bostaden gott om ljusinsläpp och skapar en känsla av rymd.
Med ett full utrustat kök i underbara skandinavisk design och goda arbetsytor blir matlagningen ett stort nöje där det blir obligatoriskt att varje dag välja kvälls middagarna i bostaden i hemmet.
Rymligt sovrum med plats för dubbelsäng och annat möblemang. Rymligt attraktiv balkong, belägen i det det populära västläge. Har kan du avnjuta solen hela dagen fram till solnedgång. Perfekt för soldyrkaren som vill slänga sig i solen under dom bästa timmarna på dygnet.
Bostadsrättsföreningen har en väldig god ekonomi och är väldigt välskött. Ta i beaktande den fina innergården som är ett bevis på föreningens hållbarhet.
Brotorp/Järvastaden har vuxit fram till att vara ett av de mest populära områden i Solna & Sundbyberg för par och familjer. Bara stenkast från bostaden hittar man mataffären (ICA), gym direkt utanför bostaden, restauranger samt den goda kommunikationer med bussar. Hela området erbjuder fin grönska med Igelbäckens Naturreservat med Ursviks motionsområde med flera spår och slingor där även ett utegym finns. Spegeldammsparken som är en samlings plats för familjer att hitta samhörighet i solen.
För mer info kontakta ansvarig mäklare
Gabriel Mirza 073-583 71 00
Välkommen in.